Skvělá volba ven i dovnitř

By
0


Pád ze schodů zažil nejen člověk. Jde o poměrně vážný úraz, který může končit i nejhůř. Spadnout ze schodů je snadné a nikdo to nepředám nečeká. Je potřeba se během chůze po schodech držet zábradlí, a to i v mladším věku. Právě díky zábradlí můžeme zvýšit svoje bezpečí při pohybu na schodech. Zábradlí může vypadat všelijak, protože dnes je poměrně široká nabídka vhodných materiálů, které se dají navíc i různě kombinovat.

schody zábradlí

Jestli máte doma schody, určitě víte že musíte mít i zábradlí. Asi nikdo nechce mít doma schody bez zábradlí, protože v takovém případě by byl pohyb po nich opravdu nebezpečný. Žádný stavební úřad by vám navíc takovou stavbu neschválil, ať už by šlo o soukromý objekt a nebo veřejnou budovu. Existují normy na to, jak mohou být schody široké a jaký může být jejich maximální a minimální sklon. Jde nejen o bezpečnost, ale i požární předpisy. Proto je lepší nechat stavbu schodů na odbornících.

Jestli stavíte dům a máte schody už dokončené, budete nejspíše hledat někoho kdo vám nainstaluje zábradlí. V tomto okamžiku si musíte ujasnit jestli chcete mít zábradlí jen jako bezpečnostní prvek a nebo vám jde i o design. Pokud chcete mít zábradlí i hezké, můžete si vybrat třeba skleněné zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-sklenena, které působí opravdu luxusním dojmem. Můžete mít klasické průhledné zábradlí a nebo třeba pískované. Na sklo se dá nainstalovat i folie, se kterou bude zábradlí hned vypadat jinak. Oblíbené jsou například květinové motivy.

moderní schody

I skleněné zábradlí se dá doplnit madlem z nerezu a nebo třeba ze dřeva. Jde o to aby se člověk mohl při pohybu po schodech pohodlně chytit, a samotná skleněná plocha k tomu není určená, protože klouže. My vám vyrobíme zábradlí na míru podle vašeho přání. Prohlédněte si naše fotografie zábradlí, která jsme už zákazníkům nainstalovali a vyberte si mezi nimi svého favorita.