V Chorvatsku můžete i bydlet natrvalo

By
0


Chorvatsko je země v subtropické oblasti a patří k nejnavštěvovanějším rekreačním lokalitám na Jadranu. Každým rokem do Chorvatska míří tisíce rekreantů i z naší země a lze říci, že v letním období si mnozí z nás nedovedou představit příjemnější dovolenou, než právě zde. Má to však jeden háček, musíte se tam nějak dopravit. Někteří to řeší vlastními vozy, jiní sází na leteckou dopravu a někdo si možná přeje prožít něco podobného, jako jízdu s řidiči Karlem a Karlem, jak nám to předvedli ve filmu „Účastníci zájezdu“.

Dubrovnik v Chorvatsku

Cestování k Jadranu ze středu Evropy nepatří zrovna k zážitkům, na které se každý vysloveně těší, a to ani v případě letu letadlem, protože musíte absolvovat náročné a zdlouhavé odbavení, a na cestě zpět vás čeká to samé. Nabízí se však možnost, jak celé toto martyrium jednoduše minout, a sice nahlédnutím do nabídky Chorvatsko reality na prodej.

Zakoupit nemovitost na Jadranu má význam pro celoroční pobyt, a to z toho důvodu, že tamní subtropické podnebí přináší mnohem více slunečných a teplých dnů, a zimy jsou to obvykle krátké a mírné. Nestává se tak často, že by tu padaly teploty pod bod mrazu, a už vůbec ne, abyste byli zasypaní sněhem tak, jako u nás. Teplá zima se také projeví na úspoře za vytápění, což v naší zemi bývá největší položkou v rodinném rozpočtu.

moře v Chorvatsku

Pobyt v tamní oblasti potěší nejen dospělé, ale i děti, budou tu mít více příležitostí k hrám v exteriéru, což potěší zejména v chladném období roku, kdy je u nás nevlídno a děti zůstávají uzavřené doma, mnohdy u počítačových her. V Chorvatsku je řada možností vyžití i ve sportu, takže i v zimě si tu spíše zahrajete fotbal, než abyste vysedávali doma v teple a netáhlo vás to vůbec ven. Větší množství a délka slunečního svitu také znamená lepší tvorbu vitamínu D a zlepšení nálady, což se projevuje i jako významný antistres.