Sametové šaty

By
0


Když se řekne samet, tak co si pod tím představíte? Například já, když slyším slovo samet, tak si představím nějakou královskou rodinu anebo krále samotného, protože jsem vždycky měla za to, že z pravého jemného měkkého saténu sametu měl vždycky král. to své oblečení. A také musím uznat, že právě samet Prima-obchod mi přijde opravdu hodně luxusní a elegantní materiál, takový decentní, ale zároveň to značí jako vysoký luxus. Takovou vyšší společnost. Vzpomínám si, když jednou moje maminka dostala od nějaké opravdu hodně bohaté paní takové tmavě zelené sametové šaty. Byly opravdu dlouhé, a ještě k tomu měla krásný klobouček a dlouhé rukavice.

Růže vypadá jako ze sametu.

Řeknu vám, že to byla úplná krasavice. Ani jsem nevěděla, jak může takhle oblečení, a hlavně materiál takhle změnit člověka. Nikdy by mě nenapadlo, že když si maminka obleče tmavě zelené sametové šaty, že bude opravdu k nerozeznání, protože se chystala na ples, a ještě ji někdo nalíčil a učesal, takže vypadala skoro jako bohyně. Alespoň takhle to říkal náš otec o naší mamince. Myslím si, že je opravdu hodně lidí, kteří si myslí, že když se obléknou opravdu skvěle, že potom také budou lépe vypadat.

Nádherné zelené sametové šaty.

A tohle je pravda. Říká se, že přeci oblečení dělá člověka. A když si vezmete velice příjemný samet a máte z toho opravdu krásné šaty anebo rukavice, tak uvidíte, že se na vás všichni budou jenom koukat a budou vás chválit. Myslím si, že nás sametu není vůbec nic špatného. Je to velice příjemný materiál, a dokonce i kočky tohle mají rády, protože jsem jednou koupila pelíšek z umělého sametu a musím uznat, že naše kočky se potom mohly opravdu utlouct. Skoro se porvaly, kdo bude ležet na sametové dečce. Sama jsem si řekla, že kdybych někdy já měla třeba svatbu, že bych chtěla bílé sametové šaty. Rodiče mi to rozmlouvají, ale já si jednoduše nedám říct, chci to tak mít.