Je vám zima?

By
0


Tepelný komfort je důležitý
Sice se Česká republika nachází v mírném podnebném pásu, ovšem poslední roky se můžeme setkat s tím, že venkovní teploty často atakují 40 stupňů ve stínu. Na taková horka u nás nejsme zvyklí, a tak je jasné, že s nimi budeme bojovat jak se dá. Problémy zvládat vysoké teploty mají hlavně lidé v bytech, kteří většinou nemají jinou možnost než zavřít okna a pustit větrák. Pokud je to umožněno, mohou si lidé nejen do bytu ale i do domu nechat nainstalovat klimatizaci, což může být dobré řešení ale jen potud, pokud s ní lidé umí zacházet. Mnoho uživatelé klimatizace si zvyklo že ji stáhnou na minimum a doma mají jako v rmrazáku, což způsobuje angíny i v létě.

krovy střecha

Zvýšení pohody bydlení během léta vám může přinést i kvalitní izolace střechy. Mnoho majitelů domů podceňuje zateplení, což také způsobuje nejen v zimě únik tepla ven, ale i v létě přílišné zahřívání budovy. I proto je potřeba mít zateplenou nejen fasádu. Před zateplením střechy je potřeba si vybrat, zda budete chtít klasické zateplení vatou, a nebo dáte přednost foukané izolaci. Práv foukaná izolace je poslední roky velice žádaná, protože práce s ní je rychlejší, čistější, a její izolační vlastnosti jsou na velmi dobré úrovni.

střecha tašky

Pokud zvažujete jakou izolaci si nechat udělat, obraťte se na nás. Naší specializací je foukaná izolace ve Zlíně https://www.stavby-basel.cz/, ale i jinde po republice. Jsme specialisté na zateplovací systémy, takže pokud už máte dost toho že je vám doma v zimě opravdu zima a v létě zase trpíte horkem, je čas si nechat zateplit nejen střechu. Velkou výhodou je, že můžete čerpat dotace na zateplení. Je třeba splnit některé podmínky, ale odměnou za to vám bude poskytnutí určité částky, která vám sníží platbu za provedení izolace. Může to být i v řádu stovek tisíc korun, tak proč toho nevyužít když tu možnost máte?