Každý by se měl vyhnout obezitě. Nejedná se totiž pouze o nadměrnou váhu, ale o zdravotní problém, jehož neřešení může skončit tragicky. Obezita je totiž magnetem pro mnoho chronických nemocí, jejichž léčba je všechno, jen ne nenáročná a snadná. Dostat se do takovéhoto stavu přitom není vůbec nic složitého. Víceméně stačí být netečný k jakémukoliv sportování, respektive jíst nezdravě. Nezdravé jídlo se dá identifikovat docela snadno. Je buďto příliš sladké nebo moc tučné. Někdy se dokonce jedná o kombinaci obojího. Jakmile člověk musí s obezitou začít zápolit, v mnoha případech se mu nepodaří ji porazit. Není to totiž nic snadného. Proto je dobré se proti ní chránit preventivně.
A nejlepší prevencí je nejen zdravá skladba jídelníčku, ale také pravidelný pohyb. Pravidelný v tomto případě neznamená třikrát za rok, ale alespoň třikrát za týden. Pouze pak si tělo uvědomí, že se může bez potíží zbavovat tukových zásob. Ideálních způsobů pohybu je celá řada. V poslední době je kupříkladu moderní skákání na trampolíně 366 Beanbag. A to nejen u nás, ale hlavně v zahraničí.
Není to snadné
Existuje hodně škarohlídů, kteří si trampolíny zařazují spíše do kolonky dětských hraček než adekvátních cvičebních nástrojů. Ti většinou nikdy neměli tu čest. Kdyby ji totiž měli, věděli by, že skákání je docela náročnou záležitostí, které dokáže nejen zlepšit u cvičenců fyzickou kondici, ale zároveň se dají s její pomocí posílit svaly, a to nejen dolních končetin. A stočí k tomu i základní cviky. Samozřejmě, že je možné s postupem času přidávat i složitější sestavy, nicméně k tomu je potřeba mít už nějaké zkušenosti a fyzické předpoklady.
Správný model
Koupit ten správný model trampolíny nemusí být vždy snadné. Je jich totiž mnoho druhů. Obecně se dělí do dvou základních skupin, a sice na modely venkovní a interiérové. Venkovní zná asi každý. Jsou běžnou součástí mnoha zahrad a disponují často i ochrannou sítí, případně jsou na nich vidět i obaly na pružiny. Interiérové verze jsou relativní novinkou, ovšem novinkou žádanou. S jejich pomocí se dá totiž cvičit třeba i v obýváku nebo v ložnici.