Máme na hypotéku nárok?

By
0


Možná je otázka v nadpisu článku drobátko naivní, ale je fakt, že nám do kanceláře volají lidé a ptají se na to. Nevíme kde a kdy někdo přišel na to, že nárok snad nějakým způsobem vzniká. Tak tedy nevzniká a žádný nárok na půjčku ani hypotéku ze zákona není. To si možná starší občané spletli s novomanželskou půjčkou za komunistů. Na tu měl skutečně právní nárok každý manželský pár do určitého věku a za dodržení určitých podmínek. Ta půjčka byla bezúročná. No, ne všechno bylo za komančů špatné. V současnosti však nic takového neexistuje.

dolarovky

Pokud chcete hypotéku, musíte si o ni požádat, ale nikdo není povinen vám ji poskytnou.. Je to čistě dobrovolné a většinou musíte také splnit nějaké podmínky. Dvě základní jsou ty, že musíte mít pravidelný příjem, tedy pravidelný od kohokoli a ta druhá podmínka je, že nesmíte dlužit. To si případný věřitel ověří tak, že nahlédne do registrů, kterých je více a tam se po vás drobátko poohlédne. Pokud tam jste, neposkytne vám nikdo nic. V bankovním sektoru tohle nejde ani obejít. Pro ně jste prostě jako žadatel skončil a ve vší úctě vás slušně vyhodí na ulici.

čas jsou peníze

Pokud však svůj boj nevzdáte, určitě narazíte i na sektor nebankovní. Tedy společnosti, které vám hypotéku přesto poskytnou. Není jich moc. U nás asi jen jedna jediná, na kterou budete mít níže v článku odkaz. Co s ním, to se dozvíte až na úplném konci. Tato společnost je zde již pěkně dlouho a poskytuje finanční produkt nazvaný nebankovní hypotéka bez registru. To, co je psáno je také dáno. Skutečně se zde registry neberou v potaz. Je to tu prostě všechno trochu jinak. Já vím, že tomu moc nevěříte, ale nakonec se můžete přesvědčit sami. A tím se také dostávám k tomu, abych vysvětlil přítomnost odkazu v textu. Kliknutím na něj se totiž dostanete na webové stránky této společnosti. Zbytek je už jen a jen na vás.