Kdy započítat do ceny betonového plotu i montáž

By
0


Když nejste fyzicky zdatní – jestliže nejste zvyklí na těžkou manuální práci, raději to vzdejte a zajímejte se o položku betonové ploty cena s montáží v předstihu. Jde o stavební činnost, není to kancelářská práce a rozhodně není vhodná pro každého. Fyzická zdatnost však není jedinou podmínkou k úspěchu, budete potřebovat i jistou manuální zručnost, šikovnost a také zkušenosti, co mívají zejména profesionálové.

kamenná zeď

Když je na vašem pozemku problematické podloží – když se pustíte do výkopových prací a natolik si věříte, že dokážete vykopat jámy pro sloupky, může to dopadnout přímo skvěle, ale také nemusí. Jakmile se objeví nějaký problém v podloží, bude jeho řešení plně ve vaší režii, a můžete si na tom lidově řečeno vylámat zuby. Jeden jediný velký balvan vás zaměstná na celý den, náročné bude i hloubení otvoru do jílu a komplikace vám přivodí i rozbahněný terén, měkký písek a obecně sesouvající se svah. Profesionál si s tím ví rady, ale co vy?

pevné oplocení

Když nemáte k dispozici mechanizaci – výstavba betonových plotů probíhá tak, že se po zabetonování sloupků do jejich drážek zasouvají jednotlivé panely. Každý z nich má rozměry přibližně dva metry na délku a půl metru na šířku, s výjimkou ozdobných panelů, které jsou zakončené obloukem a různými ornamenty. Každý z panelů je však také velmi těžký, což už zřejmě odvodíte z jejich udávaných rozměrů. Hmotnost těchto komponentů se pohybuje v rozpětí mezi 70 a 100 kilogramy a teď si uvědomte, že ve dvou lidech zvednete desku až nad hlavu a opatrně ji zasunete do drážek, aniž by sklouzla rychle dolů a svou vahou poškodila sebe i desku pod sebou. Museli byste být vzpěrači, abyste zvládli tak enormní výkon, navíc mnohdy podpořený větší délkou oplocení s několika desítkami sloupků. Profesionálové mají k dispozici autojeřáb, anebo využívají kladkostroj, a aby si tato drahá zařízení kupoval nebo pronajímal amatér, co staví plot jen pro sebe, nemá praktický význam.