Co je to IBC nádrž a k čemu ji využít

By
0


IBC nádrž je v oboru logistiky pojmem. Již řadu let si tento výrobek buduje dobré jméno zásluhou svých vlastností a širokému rozpětí využití. Oč se vlastně jedná a jaké možnosti využití nám nabízí?

Skládací bedna – IBC kontejner je skládací, tím příjemně překvapí takřka každého, kdo s tím nepočítá. Je pak velké plus, jestliže aktuálně nevyužitý box můžete složit do tenké ploché desky, která zabere ve skladu či při přepravě jen velmi omezený prostor. Úspora provozních nákladů začíná u mnoha firem právě zde – v logistice, a skládání přepravních nádob má svůj velký pozitivní význam.

lesní ovoce

Velkoobjemový kontejner – tyto stohovatelné plastové boxy jsou velkoobjemové, každý z nich pojme tisíc litrů tekutiny v podobě ovocných a zeleninových polotovarů či průmyslově zpracovaných výrobků, jako jsou pasírované kousky, marmelády, zmrzliny, šťávy a dřeně. Kontejnery lze umístit do chladírenských zařízení a nízká teplota prostředí nemá podstatný vliv na pevnostní strukturu materiálu, z něhož je kontejner vyroben.

malinová šťáva

Nosnost a skladovatelnost – IBC kontejner je speciálně vytvořen tak, aby bylo možno skladovat a přepravovat velké množství zpracovaného ovoce a zeleniny naráz. Kontejnery se pokládají na sebe do zářezů, které udržují jejich stabilitu, a to až do výšky pěti pater, to je zhruba pět tisíc litrů „materiálu“ ne jednom vyskládaném stohu. Každý kontejner také unese přibližně pět tun zátěže, stejně jako speciální plastová paleta, na níž se kontejnery přepravují.

Zdravotní způsobilost – materiál pro výrobu těchto přepravních boxů musí splňovat přísné normy pro kontakt s potravinami, stejně tak se to týká plastové vložky, která je nedílnou součástí tohoto procesu. Jednorázová vložka se vkládá dovnitř IBC boxu a v jejích útrobách se pak ocitá přepravovaná surovina, ať už jde o ovoce nebo zeleninu v tekuté či kašovité podobě.